Görme Engelliler
T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ESKİŞEHİR / ODUNPAZARI - TOKİ Ümit Yaşar Oğuzcan Ortaokulu

TOKİ Ümit Yaşar Oğuzcan Ortaokulu

Telefon
2222450033
Belgegeçer
2222450044
WEB
http://umityasaroguzcanortaokulu.meb.k12.tr
Adres
Vadişehir Mh. Pınarbaşı Sk. No22 Odunpazarı Eskişehir
Vizyon
Ümit Yaşar Oğuzcan Ortaokulu: Milli Eğitim Bakanlığının genel amaç ve ilkeleri doğrultusunda, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, Genel olarak 21. yy becerilerine sahip, Eleştirel düşünebilen, Etkili iletişim kurabilen, Evrensel ve ulusal değerleri içselleştirmiş bireyler yetiştirmeyi vizyon olarak belirlemiştir.
Misyon
Ümit Yaşar Oğuzcan Ortaokulu, Eskişehir´in Yunus Emre´sine yaraşır sevgi ve hoşgörüye dayalı,bilimsel temellere dayanan, çağdaş ve demokratik bir ortamda öğrencilerine eğitim ve öğretim verme misyonuna sahiptir.Öğrencilere olabildiğince çok öğrenme ve keşifte bulunma olanağı sunularak, yalnızca temel bilimlerde değil spor ve güzel sanatlar alanında da kendilerini geliştirmeleri amaçlanır.
Başarılar
Öğretmen :35
Öğrenci :518
Derslik :23
BT Sınıfı :1
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :1
Bağlantı :ADSL (1 Mbit)
Konferans Salonu :1
Atölye-İşlik :3
Spor Salonu :1
Öğretim Şekli :Normal
Saatler
8:40 - 15:20
Isınma
Doğalgaz-Kalorifer
Lojman
0 -
Ulaşım
32(siyah,kırmızı), 63(kırmızı, siyah),10(siyah),39(siyah) no´lu belediye araçları okulumuz yakınındaki duraklara gelmektedir.Bunlarla ulaşım sağlanabilmektedir.
Yerleşim Yeri
Vadişehir Mahallesinde, TOKİ 2. Etap konutlarının yanında,İSMAR alışveriş merkezi ve Mahmutoğlu Camii yakınında,Ihlamurvadi Hobi Bahçelerinin yanında yer alan okulumuz tek binadan oluşmaktadır.Yeni binanın inşaatı okul bahçemiz içerisnde devam etmektedir.
Yazdır